Mayıs ayının 25’inci gününün yaşandığı Kars’ta, yağmurlu ve soğuk hava nedenilye cadde ve sokalar yanlızlığını yaşıyor. Zaman zaman dolu da yağan Kars’ta vatandaş araçlarını korumak için tedirginlik yaşıyor. Geçtiğimiz gün yağan şiddetli dolu il merkezinde bulunan bütün ağaçlarının yapraklarını adeta traş etti. Birçok köyde de etkili olan dolu meyve ağaçlarının da çiçeklerini budayarak olası kuraklığın habericisi oldu. Haziran ayı gelirken termometrelerin dün gece 6 dereceye gösterdiği Kars’ta gündüzleri de vatandaşın kendini cadde ve sokaklar ile sayfiye yerlerine atacağı hava şartları oluşmadığı için evlerine kapanıyor. Kış aylarında bile yerli ve yabancı ziyaretçiler ile birlike vatadnaş yoğunluğunun yaşandığı Kars Kalesi ve Bedesten bölgesi de yanlızlığına büründü. Bölge sokak hayvanlarına kaldı. Öte yandan son yapılan meterorolojik verilere göre bugün Kars kuvvetli gök gürültülü ve sağanak yağışlı geçecek. Sıcaklık gündüz 6 ile 8 derece dolaylarında seyrecek. Olası sel, su baskını, yıldırım ve dolu riski de hayatı olumsuz etkileyecek. Didem Tan Yılmaz
Kars
Yayınlanma: 25 Mayıs 2024 - 10:56
Soğuk havalar Kars halkını evine kapatıyor
Belki de son 50 yılın en soğuk, güneşsiz ve yağmurlu hava şartlarının yaşandığı Kars’ta, vatandaş evine kapandı.
Kars
25 Mayıs 2024 - 10:56