Bakanlık tarafından desteklenen Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen proje tutarı 480 bin TL olan yüzde 75 hibeli "Erzincan İli Damızlık Büyükbaş Hayvanlarda Mastitis TespitProjesi" kapsamında Erzincan'da damızlık sığırı olan 40 işletmeye 2'şer adet olmak üzere toplamda 80 tane mastit kontrol cihazı dağıtımı yapıldı.Erzincan Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Yaşar Faruk Günay ve çiftçilerin katıldığı dağıtım töreninde konuşan İl Müdürü Murat Şahin, proje ile erken dönemde, belirtiler daha gözle görülemeyen düzeyde iken mastitisin tespit edilerek, uzun ve ağrılı bir sürece gerek kalmadan hayvanların tedavisine imkan vererekhayvan ve sürü sağlığını korumak, ekonomik kayıpları önlemek, işletme ve ülke ekonomisine katkı sağlamasını hedeflediklerini belirtti. İHA
Gündem
Yayınlanma: 06 Mart 2024 - 09:44
Güncelleme: 06 Mart 2024 - 09:56
Mastitis tespit cihazı dağıtım töreni yapıldı
Bakanlık tarafından desteklenen Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından yürütülen proje tutarı 480 bin TL olan yüzde 75 hibeli "Erzincan İli Damızlık Büyükbaş Hayvanlarda Mastitis TespitProjesi" kapsamında Erzincan'da damızlık sığırı olan 40 işletmeye 2'şer adet olmak üzere toplamda 80 tane mastit kontrol cihazı dağıtımı yapıldı.
Gündem
06 Mart 2024 - 09:44
Güncelleme: 06 Mart 2024 - 09:56