2021 yılında İstanbul’da kurulan Kafkas Kars Dernekler Federasyonu, Kars’ta Kazımpaşa Caddesi ile Halitpaşa Caddesinin kesiştiği kavşakta (Fayton Pazarı) 40 yıldır ayakkabı boyacılığı yapan Erol Arslanhatun’un yeni ayakkabı sandığı hayalini gerçekleştirdi.
Haber sitelerinde 1 ay önce “40 yıldır aynı sandıkla ayakkabı boyacılığı yapıyor” canlı yayını Kafkas Kars Dernekler Federasyonu’nun dikkatini çekti. Erol Arslanhatun’nun yeni sandık isteğine sessiz kalmayan Kafkas Kars Dernekler Federasyonu verdiği sözü tuttu ve yepyeni bir sandık alarak Turgutreis otobüsüyle Kars’a gönderdi.
Katkıda bulunanlar ise Federasyon Onursal Başkanı Özdemir Polat, Federasyon Onur Kurulu İşadamı Gökan Türkeş Öngel, Federasyon Başkanı Oruç Oymak, Kardeştepe Köyü Derneği Başkanı Harun Ocak, Koç Köyü Derneği Başkanı Mümtaz Adıgüzel, Doğruyol Derneği Başkanı Engin Yalçın, Kıraç Köyü Dernek Başkanı Yüksel Güneş, Arpacay Derneği Başkanı Gündüz Mutlu, Söğütlü Köyü Dernek Başkanı Mükrettin Turhan, Kakaç Köyü Dernek Başkanı Vural Papakçı, Kuyucuk Köyü Dernek Başkanı Orhan Akyol, Göldalı Köyü Dernek Başkanı Erkan Kara, Aydıngün Köyü Dernek Başkanı Coşkun Uğurlu,Dağ Köyü Dernek Başkanı Nesip Yılmaz, Bardaklı Köyü Dernek Başkanı Harun Akbaba, Onur heyetinden Dünya Karapapak Türkleri Vakfı (KARPAT) genel başkanı işadamı Erkan Koçali oldu.![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/05/6655db1874c8e.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/05/6655db273bc78.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/05/6655db39ae4e4.jpg)
Ali Asker Daşdelen
Haber sitelerinde 1 ay önce “40 yıldır aynı sandıkla ayakkabı boyacılığı yapıyor” canlı yayını Kafkas Kars Dernekler Federasyonu’nun dikkatini çekti. Erol Arslanhatun’nun yeni sandık isteğine sessiz kalmayan Kafkas Kars Dernekler Federasyonu verdiği sözü tuttu ve yepyeni bir sandık alarak Turgutreis otobüsüyle Kars’a gönderdi.
Fenomen Karslı Ziyo teslim etti
Karsspor’un 40 yıllık amigosu, 40 yıllık milli piyango bileti satıcısı, 40 yıllık darbukacı, Sedat Üçüncü ile 40 yıllık Dereiçi Mızıkacıları ismiyle müzik yapan Erol Arslanhatun’un yeni sandığını Turgutreis Otobüs Terminalinden Kars’ın Fenomeni Ziyo (Ziyaeddin Barış) teslim aldı. Sandığı görünce çok sevinen Ziyo, “ Bugün Erol abimin mutlu günü. Kendisini çok seviyorum.” dedi.Yeni sandığın ilk müşterisi Ziyo oldu
Fenomen Ziyo’dan sandığı teslim alan Erol Arslanhatun ilk olarak Ziyo’nun ayakkabılarını boyadı. Ziyo’ya da mutluluğuna ortak olduğu için teşekkür eden Erol Arslanhatun “Ziyo’nun sevincime ortak olması beni çok mutlu etti. Ziyo benim çok sadık dostumdur. İyi ki varsın Ziyo” dedi.Yeni sandığı kurarak işe koyulan Erol Arslanhatun Kafkas Kars Dernekler Federasyonu yönetim kurulu başkanına, üyelerine, onursal kurulu üyelerine ve sandığın alınmasında katkısı olan herkese teşekkür etti.Katkıda bulunanlar ise Federasyon Onursal Başkanı Özdemir Polat, Federasyon Onur Kurulu İşadamı Gökan Türkeş Öngel, Federasyon Başkanı Oruç Oymak, Kardeştepe Köyü Derneği Başkanı Harun Ocak, Koç Köyü Derneği Başkanı Mümtaz Adıgüzel, Doğruyol Derneği Başkanı Engin Yalçın, Kıraç Köyü Dernek Başkanı Yüksel Güneş, Arpacay Derneği Başkanı Gündüz Mutlu, Söğütlü Köyü Dernek Başkanı Mükrettin Turhan, Kakaç Köyü Dernek Başkanı Vural Papakçı, Kuyucuk Köyü Dernek Başkanı Orhan Akyol, Göldalı Köyü Dernek Başkanı Erkan Kara, Aydıngün Köyü Dernek Başkanı Coşkun Uğurlu,Dağ Köyü Dernek Başkanı Nesip Yılmaz, Bardaklı Köyü Dernek Başkanı Harun Akbaba, Onur heyetinden Dünya Karapapak Türkleri Vakfı (KARPAT) genel başkanı işadamı Erkan Koçali oldu.
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/05/6655db1874c8e.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/05/6655db273bc78.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/05/6655db39ae4e4.jpg)
Ali Asker Daşdelen