Mesleki yaşantısında gerçekleştirdiği onlarca başarılı operasyon ile hastalarını sağlığına kavuşturan Bitlis'in Tatvan Devlet Hastanesinde görevli Kadın Doğum Uzmanı Ömer Faruk Öz, bu kez annesine şifa oldu.Yıllardır kadın doğum uzmanı olarak görev yapıp pek çok başarılı operasyona imza atan Kadın Doğum Uzmanı Ömer Faruk Öz'ün şifa olduğu son hastası, kendisini doğurup büyüten annesi oldu. Rahminde bulunan tümörler nedeniyle bir süredir rahatsızlığı bulunan anne Pekar Öz (58), şifa bulmak için Tatvan Devlet Hastanesi'nde görevli Kadın Doğum Uzmanı oğlu Ömer Faruk Öz'ün kapısını çaldı. Oğlu Ömer Faruk Öz tarafından gerekli tetkikleri yapılan anne Pekar Öz'ün rahim bölgesinde her biri 10 santim kadar olan 7 tümör tespit edildi. Konuyu annesiyle paylaşarak yapılması gereken operasyon için onayını alan Öz, mesleğinin gerektirdiği bilgi ve tecrübesini annesinin tedavisi için seferber etti. Annesinin sağlığı için cesurca mücadele eden Dr. Öz, sadece bir doktorun değil, aynı zamanda bir evladın sevgisiyle gerçekleştirdiği yaklaşık 2 saatlik başarılı bir operasyon sonucunda annesinin yeniden sağlığına kavuşmasına vesile olmuş oldu. Dr. Öz'ün sadece tıbbi uzmanlığını değil, aynı zamanda insanlık duygularını da ortaya koyduğu operasyonda anne Öz'ün rahim, yumurtalıklar ve tüpleri alındı.
Gündem
Yayınlanma: 27 Mart 2024 - 13:22
Güncelleme: 27 Mart 2024 - 14:00
Genç cerrah bu kez annesine şifa oldu
Mesleki yaşantısında gerçekleştirdiği onlarca başarılı operasyon ile hastalarını sağlığına kavuşturan Bitlis'in Tatvan Devlet Hastanesinde görevli Kadın Doğum Uzmanı Ömer Faruk Öz, bu kez annesine şifa oldu.
Gündem
27 Mart 2024 - 13:22
Güncelleme: 27 Mart 2024 - 14:00