Uluslararası statüye sahip Atatürk Üniversitesi Yayınevi, 6. Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarında kitapseverleri ağırlamaya devam ediyor.130 yayınevi ve yaklaşık 50 yazarın katılımıyla düzenlenen 6. Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarında ziyaretçiler; yazarlar, akademisyenler, eğitimciler ve gazetecilerle bir araya gelerek çeşitli etkinlik ve söyleşilere katılıyor. Bu doğrultuda açılan Atatürk Üniversitesi Yayınevi standı da ziyaretçilerden yoğun ilgi görüyor.Akademik yayınlardan ders kitaplarına, kültür-sanat içerikli eserlerden biyografilere kadar geniş bir yelpazede yayın yaptıklarını aktaran Yayınevi Koordinatörü Prof. Dr. Bünyamin Aydemir; sosyal, eğitim, sağlık, fen ve mühendislik bilimleri ile sanat ve spor alanlarında kitaplar yayımlayan Yayınevinin, özellikle telif kitaplar, çeviri kitaplar, tıpkı basımlar ve ders kitapları gibi yayınlarla uluslararası bilim ve akademi literatürüne katkı sağlamaya devam ettiğini söyledi.Gerek uluslararası gerekse ulusal fuarlara katılarak üniversite yayınlarını geniş kitlelere ulaştırma hedefinde olduklarını, gerçekleşen 6. Kitap Fuarına da katılarak bu misyonu yerine getirmeyi sürdürdüklerini aktaran Aydemir, kitap tanıtım ve satışlarının yanında akademisyenleri de ziyaretçilerle buluşturma adına imza günü ve söyleşiler düzenlediklerini belirtti.
Erzurum
Yayınlanma: 23 Mayıs 2024 - 10:05
Güncelleme: 23 Mayıs 2024 - 11:31
Atatürk Üniversitesi yayınevi, kitap fuarında ziyaretçilerini ağırlıyor
Uluslararası statüye sahip Atatürk Üniversitesi Yayınevi, 6. Doğu Anadolu Erzurum Kitap Fuarında kitapseverleri ağırlamaya devam ediyor.
Erzurum
23 Mayıs 2024 - 10:05
Güncelleme: 23 Mayıs 2024 - 11:31