Eğitim, öğretim, araştırma, geliştirme ve bilimin merkezi olan Atatürk Üniversitesi, akademik çalışmaların dışında da aktif görevler üstlenerek öğrencilerinin yanında yer almaya devam ediyor. Ramazan ayı münasebetiyle uluslararası uyruklu öğrencilerle iftar yemeğinde bir araya gelen Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, öğrencilerle iftar sofrasında oruç açtı.Erzurum Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla, ATATÖMER ve Erzurum Uluslararası Öğrenci Derneği tarafından (ERULDER) Müceldili Konağında düzenlenen iftar programına ayrıca, çeşitli temaslarda bulunmak üzere Atatürk Üniversitesini ziyaret eden Yurt Dışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB) heyeti de katıldı.İftar saatinden önce uluslararası öğrencilerle sohbet eden Rektör Çomaklı ve Başkan Sekmen, öğrencilerin sorunlarını, görüş ve isteklerini dinlediler. Yapılan her hizmetin öğrenciler için gerçekleştiğini belirten Prof. Dr. Çomaklı, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve ardından ezanın okunmasıyla birlikte iftarını öğrencilerle birlikte açtı.
Erzurum
Yayınlanma: 22 Mart 2024 - 11:52
Güncelleme: 22 Mart 2024 - 12:05
Uluslararası öğrenciler Erzurum'da iftar yemeğinde buluştu
Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, 35 farklı ülkeden gelen ve Atatürk Üniversitesi Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezinde (ATATÖMER) Türkçe öğrenimlerine devam eden uluslararası öğrencilerle iftar programında bir araya geldi.
Erzurum
22 Mart 2024 - 11:52
Güncelleme: 22 Mart 2024 - 12:05