Kars’ta otlatma sezonunun başlamasıyla beraber Kars Tarım ve Orman İl Müdürlüğü’nün Çayır Mera ve Yem Bitkileri Şubesi personelleri, merkez ilçeye bağı Azat ve Gelirli köylerinde çiftçilere ve hayvan sahiplerine meralardaki tahribat riskini en aza indirmek maksadıyla münavebeli ve rotasyonlu otlatma sistemleri üzerine bilgilendirmede bulundu.
Yetkililer, ayrıca mera üzerinde otlatma baskısını azaltmak amacıyla çiftçilere %100 hibeli korunga tohumu dağıtımı yaptılar.
İbrahim Yılmaz