Sarıkamış Kaymakamı Enis Aslantatarın Eşi Sema Aslantatar ile Sarıkamış Belediye Başkanı Serdar Kılıçın eşi Selime Kılıç,ilçe merkezinde Şehit annelerini ziyaret ederek anneler gününü kutladı.
Ardından Sarıkamış Belediye Düğün Salonunda Kaymakamlık ile Belediyenin düzenlediği program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.Salonu dolduran kadınlara karanfil dağıtıldı.
Etkinliğe katılan Sarıkamış Kaymakamı Enis Aslantatar’ın Eşi Sema Aslantatar yaptığı konuşmada, güzel bir programda kadınlarla bir araya gelmekten duyduğu mutluğu dile getirdi.
Aslantatar, " Her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan Anneler günü nedeniyle şehit annelerimizi evlerinde ziyaret ettik. Anneler, insanlar için dünyanın en kıymetli varlıklarıdır. Dünyadaki en kutsal görevlerden biri de anneliktir. Dünyanın neresinde olursa olsun anneler aynı duyguyu taşır. Anne fedakârlıktır, anne sabırdır, anne umuttur; zorluklar karşısında yılmayan, bize hayatın değerini anlatan. Anne nefestir; hayatımızı her daim kuşatan. Anne dünya üzerindeki güzelliklerin eşsiz numunesidir. Kurtuluş savaşında, Çanakkale’de, Sarıkamış’ta vatanın her bir adımında anadoludur kadın. ”diye konuştu.
”diye konuştu.
Belediye Başkanı Serdar Kılıç’ın eşi Selime Kılıç’ta bütün annelerin gününü kutladı.
Katılımın yoğun olduğu etkinlik halaylarla sona erdi.![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/05/6641b7713aef6.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/05/6641b77db94db.jpg)
Hüseyin DemirciAli Asker Daşdelen
Ardından Sarıkamış Belediye Düğün Salonunda Kaymakamlık ile Belediyenin düzenlediği program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.Salonu dolduran kadınlara karanfil dağıtıldı.
Etkinliğe katılan Sarıkamış Kaymakamı Enis Aslantatar’ın Eşi Sema Aslantatar yaptığı konuşmada, güzel bir programda kadınlarla bir araya gelmekten duyduğu mutluğu dile getirdi.
Aslantatar, " Her yıl Mayıs ayının ikinci haftasında kutlanan Anneler günü nedeniyle şehit annelerimizi evlerinde ziyaret ettik. Anneler, insanlar için dünyanın en kıymetli varlıklarıdır. Dünyadaki en kutsal görevlerden biri de anneliktir. Dünyanın neresinde olursa olsun anneler aynı duyguyu taşır. Anne fedakârlıktır, anne sabırdır, anne umuttur; zorluklar karşısında yılmayan, bize hayatın değerini anlatan. Anne nefestir; hayatımızı her daim kuşatan. Anne dünya üzerindeki güzelliklerin eşsiz numunesidir. Kurtuluş savaşında, Çanakkale’de, Sarıkamış’ta vatanın her bir adımında anadoludur kadın. ”diye konuştu.
”diye konuştu.
Belediye Başkanı Serdar Kılıç’ın eşi Selime Kılıç’ta bütün annelerin gününü kutladı.
Katılımın yoğun olduğu etkinlik halaylarla sona erdi.
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/05/6641b7713aef6.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/05/6641b77db94db.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/05/6641b78c59b6e.jpg)