Kars'ın Sarıkamış ilçesinde, kursiyerler tarafından hazırlanan "doğa ve yaban hayvanları" resim sergisi açıldı.
Sarıkamış Gençlik Merkezi'nde 1,5 ay önce başlayan resim kursunda 32 ilkokul,8 ortaokul, toplam 40 öğrenci, 40 tual üzerine akrilik boyayla yaptığı resimler sergilendi.
Sarıkamış’ın doğası ve bozayı, kurt, vaşak, baykuş, kartal gibi yaban hayvanlarının olduğu sergi büyük beğeni topladı. Sergiyi inceleyen Kaymakam Enis Aslantatar gazetecilere, çocukların Sarıkamış’ın doğasını yaban hayvanlarını çok güzel resmettiklerini söyledi.
Aslantatar, ilk ve ortaokul öğrencilerinin Sarıkamış’ın doğasını, yaban hayvanlarını çok gözlemlediklerini belirterek, ”Sarıkamış’taki yaban hayvanları ve az bulunan türleri resmedilmiş. Çocuklarımız farklı uğraşlar yerine resim atölyelerimize gelerek resim alanında kendilerini yetirtirmiş oluyorlar. Gençlik Merkezimizdeki hocalarımıza teşekkür ediyorum, öğrencilerimize başarılar diliyorum. ”dedi.Resim öğretmeni Baran Altuna’da bu çalışmada amaçlarının doğaya duyarlı bireyler yetiştirmek olduğunu ifade ederek, “Bu bireyler çevreye, canlılara duyarlı olmak adına farkındalık oluşturarak bu doğayı canlıları tuale aktardılar. Çok güzel eserler ortaya çıktı. Çocuklarda çok mutlu, bunun devamı gelecektir. ”diye konuştu.İlkokul 4.sınıf öğrencisi Rabia Öncü ise, “Baran hoca bize resim yapmayı öğretti. Bizde Sarıkamış yaban hayvanlarının resmini yaptık. Buradaki amacımız doğadaki hayvanları sevdirmek inşallah beğenmişsinizdir. ”ifadelerini kullandı.
İlkokul 2.sınıf öğrencisi Nazenin Aslantatar’da, bozayıların Sarıkamış’ın meşhur hayvanları olduğu için resimlerini yaptığını ifade etti.
Kafkas ekibinin gösteri sunduğu etkinliğe,Kaymakam Aslantatarın eşi Sema Aslantatar, Kars Gençlik Hizmetleri Müdürü Fahrettin Yaşar Turan, Sarıkamış Gençlik Merkezi Müdürü Bülent Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Doğan, mahalle muhtarları, esnaf ve veliler katıldı.Sergi hafta sonuna kadar açık olacak.![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/663097cd10749.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/663097af3d369.jpg)
İbrahim Yılmaz
Sarıkamış Gençlik Merkezi'nde 1,5 ay önce başlayan resim kursunda 32 ilkokul,8 ortaokul, toplam 40 öğrenci, 40 tual üzerine akrilik boyayla yaptığı resimler sergilendi.
Sarıkamış’ın doğası ve bozayı, kurt, vaşak, baykuş, kartal gibi yaban hayvanlarının olduğu sergi büyük beğeni topladı. Sergiyi inceleyen Kaymakam Enis Aslantatar gazetecilere, çocukların Sarıkamış’ın doğasını yaban hayvanlarını çok güzel resmettiklerini söyledi.
Aslantatar, ilk ve ortaokul öğrencilerinin Sarıkamış’ın doğasını, yaban hayvanlarını çok gözlemlediklerini belirterek, ”Sarıkamış’taki yaban hayvanları ve az bulunan türleri resmedilmiş. Çocuklarımız farklı uğraşlar yerine resim atölyelerimize gelerek resim alanında kendilerini yetirtirmiş oluyorlar. Gençlik Merkezimizdeki hocalarımıza teşekkür ediyorum, öğrencilerimize başarılar diliyorum. ”dedi.Resim öğretmeni Baran Altuna’da bu çalışmada amaçlarının doğaya duyarlı bireyler yetiştirmek olduğunu ifade ederek, “Bu bireyler çevreye, canlılara duyarlı olmak adına farkındalık oluşturarak bu doğayı canlıları tuale aktardılar. Çok güzel eserler ortaya çıktı. Çocuklarda çok mutlu, bunun devamı gelecektir. ”diye konuştu.İlkokul 4.sınıf öğrencisi Rabia Öncü ise, “Baran hoca bize resim yapmayı öğretti. Bizde Sarıkamış yaban hayvanlarının resmini yaptık. Buradaki amacımız doğadaki hayvanları sevdirmek inşallah beğenmişsinizdir. ”ifadelerini kullandı.
İlkokul 2.sınıf öğrencisi Nazenin Aslantatar’da, bozayıların Sarıkamış’ın meşhur hayvanları olduğu için resimlerini yaptığını ifade etti.
Kafkas ekibinin gösteri sunduğu etkinliğe,Kaymakam Aslantatarın eşi Sema Aslantatar, Kars Gençlik Hizmetleri Müdürü Fahrettin Yaşar Turan, Sarıkamış Gençlik Merkezi Müdürü Bülent Yıldırım, AK Parti İlçe Başkanı Kenan Doğan, mahalle muhtarları, esnaf ve veliler katıldı.Sergi hafta sonuna kadar açık olacak.
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/663097cd10749.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/663097af3d369.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/663097bc64390.jpg)