DSİ Bölge Müdürü Serdar Kotan teknik personel ile birlikte Kars ve Iğdır il sınırları içinde yapılan çalışmaları yerinde inceledi.Müdür Kotan, Kağızman ilçesi Ortaköy mevkiinde inşa edilen, temelden 69 m yükseklikte, SSB tipinde, 30.790 dekar tarımsal alanın sulanmasını sağlayacak ve Kağızman ilçesine yılda 2,84 milyon m³ içme ve kullanma suyu temin edecek olan Kağızman Barajında, Kağızman Bulanık Köyü ve Kağızman Akdam köylerinde çalışmaları devam eden taşkın kontrol tesislerinde incelemelerde bulundu.Teknik ekip ardından Iğdır il merkezi, Tuzluca, Karakoyunlu ve Aralık İlçeleri ile Halfeli, Melekli, Hoşhaber beldeleri ve bunlara bağlı 70 köy yerleşim yerinin 2050 yılına kadar içmesuyu ihtiyacını sağlayacak olan Ünlendi Barajı ve Tuzluca İlçe Merkezi 2. Kısım Taşkın Kontrol tesisinde incelemelerde bulundu.Yapılan inlemelere DSİ 24. Bölge Müdürü Serdar Kotan, bölge müdür yardımcıları Can Aslanoğlu, Tekin Kabul, ilgili şube müdürleri ve teknik personeller katıldı.
Ali Asker Daşdelen
Ali Asker Daşdelen