Ramazan ayına girilmesine az bir zaman kala Kars’ta denetimler artırıldı. Kars Valiliği koordinasyonunda, Kars Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü personelinden oluşan ekipler, yaklaşan Ramazan ayı öncesinde kasaplar ile et reyonu bulunan alışveriş merkezlerinde denetimler yaptılar.
Yapılan denetimlerde haksız fiyat artışları, raf-kasa fiyat farkı ile et ve et ürünlerinin sağlıklı-hijyenik ortamda muhafaza edilip edilmedikleri ve ambalajlı ürünlerin son tüketim tarihleri kontrol ediliyor. Ekipler tarafından yapılan denetimlerin devam edeceği belirtildi.![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/03/65e82639045dd.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/03/65e8269daecce.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/03/65e826abd58da.jpg)
İsmail Beytüzün
Yapılan denetimlerde haksız fiyat artışları, raf-kasa fiyat farkı ile et ve et ürünlerinin sağlıklı-hijyenik ortamda muhafaza edilip edilmedikleri ve ambalajlı ürünlerin son tüketim tarihleri kontrol ediliyor. Ekipler tarafından yapılan denetimlerin devam edeceği belirtildi.
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/03/65e82639045dd.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/03/65e8269daecce.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/03/65e826abd58da.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/03/65e826b7187a2.jpg)