Kırsal Bölge Genç Güçlendirme Programı kapsamındaki ‘’KARS’TA GELECEK VAR!’’ Projesinin, Süt Ürünleri Üretimi ve Gıda Girişimciliği Eğitimi başvuruları açıldı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle İNGEV tarafından hayata geçirilen “KARS’TA GELECEK VAR!” projesi, Kars’ta ve özellikle kırsal bölgelerde ikamet eden gençlerin yüksek katma değerli süt ürünleri üretimi ve gıda girişimciliği eğitimlerine erişimlerini sağlıyor. Ayrıca, bu eğitimleri tamamlayıp iş planları hazırlayarak uzmanlardan oluşacak bir komite tarafından başarılı olarak değerlendirilen gençlere iş kurma desteği verilmesiyle, gençlerin geçim kaynaklarına ulaşmaları hedefleniyor.
Proje kapsamında;
– Temel Peynircilik,
– Gravyer Ustalığı,
– Peynir Olgunlaştırma Yöntemleri ve Gıda Girişimciliği Eğitimleri verilecektir.
Başvuru koşulları ve ücretsiz başvuru için https://karstagelecekvar.org/basvuru
Kars
Yayınlanma: 17 Ağustos 2023 - 10:33
"KARS'TA GELECEK VAR!" projesi eğitimlere başlıyor
Gençlik ve Spor Bakanlığının desteğiyle başlatılan “KARS’TA GELECEK VAR” projesi eğitim başvuruları açıldı.
Kars
17 Ağustos 2023 - 10:33
İlginizi Çekebilir