Kars İl Müftülüğü koordinesinde Kur'an Kursu öğreticilerinin öncülüğünde Sultan Alparslan Külliyesi Konferans salonunda 7-10 Yaş çocuklar için gerçekleştirilen "Ramazan Etkinlikleri" çocukların yüzünü güldürdü. Çocuklara eski Ramazan gelenekleriyle Ramazan coşkusunu ve sevincini yaşatmak için Kuran Kursu hocalarının gayretleriyle Ramazan Sokağı, Hacivat ve Karagöz Oyunu, Nasrettin Hoca Gösterisi, Ramazan Davulcusu, Palyaço gösterisi gibi birbirinden farklı gösteriler ve Pamuk Şekeri, Osmanlı Macun Şekeri çocukların yüzünü güldürmeye ve eski gelenekleri yaşatmaya devam ediyor.
Programda katılan Kars İl Müftüsü Hamza Bayram, "Her çocuğumuz, bize Allah’ın gönderdiği aziz birer misafirdir, Ramazan-Kuran ve çocuk birbirine yakışan üç güzel kavram. Bize Kur'anı getiren Ramazan, aynı zamanda çocuklarla buluştuğu zaman ortaya çok daha güzel neticeler çıkıyor, bu nedenle her çocuğumuzu mutlaka Ramazan ayının bize getirdiği Allah'ın kitabı Kur'an-ı Kerim ile tanıştırmamız gerekiyor. Ramazan Etkinlikleri ve Atölyeleri ile çocuklarımıza Ramazanı sevdiren ve coşkuyla yaşatan kıymetli hocalarımıza ve destek veren gönüllülere canı gönülden teşekkür ederim" dedi.
Program sonunda çocuklara Pamuk Şekeri ve Osmanlı Macun Şekeri ikram edildi.![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660a72e6915c8.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660a72f42429e.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660a73021657f.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660a730fd877a.jpg)
Didem Tan Yılmaz
Programda katılan Kars İl Müftüsü Hamza Bayram, "Her çocuğumuz, bize Allah’ın gönderdiği aziz birer misafirdir, Ramazan-Kuran ve çocuk birbirine yakışan üç güzel kavram. Bize Kur'anı getiren Ramazan, aynı zamanda çocuklarla buluştuğu zaman ortaya çok daha güzel neticeler çıkıyor, bu nedenle her çocuğumuzu mutlaka Ramazan ayının bize getirdiği Allah'ın kitabı Kur'an-ı Kerim ile tanıştırmamız gerekiyor. Ramazan Etkinlikleri ve Atölyeleri ile çocuklarımıza Ramazanı sevdiren ve coşkuyla yaşatan kıymetli hocalarımıza ve destek veren gönüllülere canı gönülden teşekkür ederim" dedi.
Program sonunda çocuklara Pamuk Şekeri ve Osmanlı Macun Şekeri ikram edildi.
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660a72e6915c8.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660a72f42429e.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660a73021657f.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660a730fd877a.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660a731cbcf0c.jpg)