Türkiye dahil 47 ülkede 133 binden fazla yetim çocuğun her ay düzenli bakımını üstlenen İHH İslam işbirliği teşkilatının almış olduğu kararla birlikte dünya yetimler günü olarak ilan edilen Ramazan ayında Kars İHH yönetimi Kars’ta ikamet eden yetim, garip Gureba, şehit gazi aileleri ve yabancı öğrencilere verilen iftara ev sahipliği yaptı.
Program Kur’anı Kerim tilaveti ile başladı, hanım Teşkilatı başkanı Nuran Coşkunaras’ın konuşması, IHH Kars il temsilcisi Halil İbrahim Avcı’nın haziruna konuşması ve Gazze vurgusu yapıldı. Dünyanın Siyonizmin zulmü ne sessizliğine tepki gösterdi burada mücadele eden mucahidlere ve Filistin halkına dualar edildi, , Programa eşiyle katılım sağlayan Kars milletvekili Adem Çalkın'ın misafirlere selamlama konuşması yaparak İHH ekibine teşekkür etti.
Ardından Kafkas gösterileri ve Kafkas Üniversitesi konservatuarı Doç.Dr. Sibel Polat'ın müzik ekibi dinletisi ile çocuklara yönelik eğlenceler şeklinde tamamlandı.
İmparator Düğün Salonu’ndaki iftar programına AK Parti Milletvekili Adem Çalkın ile birlikte Kars Belediye Başkanı Prof. Dr. Ötüken Senger ve AK Parti İl Başkanı Muammer Sancar da eşleriyle birlikte karıldı.![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660ba8a5a1b40.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660ba8b3ee428.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660ba8c1d66f0.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660ba8cfa1e03.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660ba8dea7067.jpg)
Haber Merkezi
Program Kur’anı Kerim tilaveti ile başladı, hanım Teşkilatı başkanı Nuran Coşkunaras’ın konuşması, IHH Kars il temsilcisi Halil İbrahim Avcı’nın haziruna konuşması ve Gazze vurgusu yapıldı. Dünyanın Siyonizmin zulmü ne sessizliğine tepki gösterdi burada mücadele eden mucahidlere ve Filistin halkına dualar edildi, , Programa eşiyle katılım sağlayan Kars milletvekili Adem Çalkın'ın misafirlere selamlama konuşması yaparak İHH ekibine teşekkür etti.
Ardından Kafkas gösterileri ve Kafkas Üniversitesi konservatuarı Doç.Dr. Sibel Polat'ın müzik ekibi dinletisi ile çocuklara yönelik eğlenceler şeklinde tamamlandı.
İmparator Düğün Salonu’ndaki iftar programına AK Parti Milletvekili Adem Çalkın ile birlikte Kars Belediye Başkanı Prof. Dr. Ötüken Senger ve AK Parti İl Başkanı Muammer Sancar da eşleriyle birlikte karıldı.
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660ba8a5a1b40.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660ba8b3ee428.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660ba8c1d66f0.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660ba8cfa1e03.jpg)
![](https://www.habersarikamis.com/images/files/2024/04/660ba8dea7067.jpg)
Haber Merkezi