Kars Ada Sanat Tiyatrosu'nun 3. tiyatro oyunu olan "403. Kilometre" oyunu, Halk Eğitim Merkezi'nde izleyiciyle buluştu. Çok sayıda izleyicinin ilgi gösterdiği tiyatro oyunu, sanatseverlerin beğenisini topladı.
1 Haziran Cumartesi günü ikinci kez oynanacak olan oyunun 1. seansı saat 16.00'da, 2. seansı saat 19.30'da sahnelenecek.
"403. Kilometre" oyunu
"403. Kilometre" oyununun konusu İç Anadolu bölgesinde bir yol şantiyesinde geçiyor. 10 kişilik bir oyuncu ekibiyle oynanan oyunda işçi, köylü ve memur üçlemesinin yaşamları ve birbirleriyle olan ilişkileri konu ediliyor. Şantiyede geçen cinayetler, yolsuzluklar, kavgalar ve insanların dramları ele alınıyor. Dram türünde yazılmış 2 perdelik oyunda ayrıca insanların öfkeleri ve içler acısı yaşamları dokunaklı bir şekilde anlatılıyor.
Kars Ada Sanat Tiyatrosu
2022 yılında faaliyetlerine başlayan Kars Ada Sanat Tiyatrosu'nun genel sanat yönetmenliğini Necmettin Uluman yapıyor. Arhol Fugard'ın yazıp Necmettin Uluman'ın yönettiği "Ada" isimli oyunla ilk sahnesini yapan topluluğun üçüncü oyunu, dün sahnelenen ve İsmet Küntay'ın yazıp Necmettin Uluman'ın yönettiği "403. Kilometre" oldu.
İbrahim Yılmaz