İnan Akgün Alp: Doğruyol Köyü Ortaçağ şartlarında yaşıyor
Kars’ın Arpaçay ilçesinin Doğruyol Köyü’nü ziyaret eden CHP Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, köyde Ortaçağ şartlarının hüküm sürdüğünü belirtti ve İl Genel Meclis Üyesi Erdi Yıldırım'a destek istedi.
CHP Kars Milletvekili İnan Akgün Alp, Kars’ın Arpaçay ilçesinin Doğruyol Köyü’nü ziyaret etti. Alp; köyde Ortaçağ’dan kalma bir kilisenin varlığı dolayısıyla köyün Ortaçağ köyü olması bir yana, köyde hala Ortaçağ şartlarının hüküm sürdüğünü belirtti ve İl Genel Meclis Üyesi Erdi Yıldırım'a destek istedi.
İnan Akgün Alp’in yaptığı konuşma şu şekilde:
“Kars'ın Arpaçay ilçesinin Doğruyol köyündeyiz. Eski ismiyle Cala. Burası bir Ortaçağ köyü. Yanlış duymadınız. Tam 10. yüzyıldan kalma, dönemin Gürcü krallıklarının yaptığı kilisenin önündeyiz.
Şimdi Ortaçağ köyü dedik, kilise de bunun dönem tanığı. 10. yüzyılda yapılmış bir kilise. Fakat köyümüz hala Ortaçağ şartlarında yaşıyor. Şu hala Ortaçağ koşullarında yaşıyor. Geçen dönemde, geçen seçimlerde bizim il genel meclis üyesi adayımız da bu köylüydü. Fakat Arpaçay, Doğruyol köyü halkı kendi köylüsü aday olmasına rağmen AK Partili adayları tercih etmişti.
Aradan beş yıl geçti. Koşullarımız aynı. Ortaçağ koşullarında devam ediyoruz. Ve bu sefer Doğruyol köyünden ve Arpaçay genelinden İl Genel Meclis Üyesi Erdi Yıldırım'ı desteklemesini rica ediyoruz.”
İbrahim Yılmaz