Iğdır'da üniversite öğrencileri ve kadınlar "kültürel motifleri" gelecek nesillere aktarıyor
Iğdır Üniversitesinin kız öğrencileri ve ev kadınları, açılan kurslarla Osmanlı motiflerini hem gelecek nesillere aktarıyor hem de meslek sahibi oluyor.İl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Iğdır Üniversitesi işbirliğiyle, kadınların ve üniversiteli kız öğrencilerin sosyal ve ekonomik hayata yönlendirilmesi için çalışma başlatıldı.Bu kapsamda, Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü'nde yöresel dokuma, dikiş nakış, giyim tasarım ve kilim kursları açıldı.Kurslara katılan 89 kursiyer, usta öğreticilerden el sanatlarıyla ilgili eğitim alarak, Osmanlıdan kalan unutulmaya yüz tutmuş çeşitli motifleri gelecek nesillere aktarıyor.
Iğdır Üniversitesinin kız öğrencileri ve ev kadınları, açılan kurslarla Osmanlı motiflerini hem gelecek nesillere aktarıyor hem de meslek sahibi oluyor.İl Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Iğdır Üniversitesi işbirliğiyle, kadınların ve üniversiteli kız öğrencilerin sosyal ve ekonomik hayata yönlendirilmesi için çalışma başlatıldı.Bu kapsamda, Iğdır Üniversitesi Şehit Bülent Yurtseven Kampüsü'nde yöresel dokuma, dikiş nakış, giyim tasarım ve kilim kursları açıldı.Kurslara katılan 89 kursiyer, usta öğreticilerden el sanatlarıyla ilgili eğitim alarak, Osmanlıdan kalan unutulmaya yüz tutmuş çeşitli motifleri gelecek nesillere aktarıyor.