Atatürk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bölümler Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Anabilim Dalı Diyaliz Bölümü'nden mezun olan Umay Hatice Cinisli, Erzurum'un ilk sağlık kabinini kurdu.Uzun süre sağlık sektöründe hemşire olarak hizmet veren annesinin izinden giden Cinisli, Yukarı Mumcu'da oluşturduğu sağlık kabiniyle hastalara 7 gün 24 saat hizmet veriyor. Cinisli, 65 ve üzeri yaşlı hastalar için de sağlık hizmetini motosikletiyle ulaştırıyor.Eğitimci bir baba ve hemşire bir annenin çocuğu olarak dünyaya gelen Umay Hatice Cinisli, Atatürk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bölümler Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Anabilim Dalı Diyaliz Bölümünü bitirdi. Sağlık sektöründe hizmet vermeyi hedefleyen Cinisli, Sağlık Bakanlığı onayıyla Erzurum'da ilk sağlık kabinini kurdu. Hemşire annesinin izinden giden Cinisli, bir hemşirenin tek başına sağlık hizmeti verebileceği yer olan sağlık kabiniyle hastaların yardımına koşmaya başladı.Yakutiye ilçesi Yukarı Mumcu semtinde kurduğu sağlık kabiniyle hastalara enjeksiyon, serum takma, pansuman, tansiyon, şeker ölçümü, dikiş atma, gebelik testi sonda takılması, kan tahlili, gebe izleme gibi hizmetler sunan Cinisli, 65 ve üstü hastalar ile durumu ağır olanlar için motosikletiyle yardıma koşuyor.
Erzurum
Yayınlanma: 06 Haziran 2024 - 10:16
Güncelleme: 06 Haziran 2024 - 10:25
Erzurum'un ilk sağlık kabinini kurdu
Atatürk Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Bölümler Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Anabilim Dalı Diyaliz Bölümü'nden mezun olan Umay Hatice Cinisli, Erzurum'un ilk sağlık kabinini kurdu.
Erzurum
06 Haziran 2024 - 10:16
Güncelleme: 06 Haziran 2024 - 10:25