Çalkın mesajında 19 Mayıs’ın ay yıldızlı bayrağımızın altında özgürce yaşadığımız bağımsız güçlü Türkiye’de kahraman ecdadımızın din, iman, vatan, millet ve mukaddesat uğruna verdiği şanlı istiklal mücadelesinin bir eseri olduğunu söyledi. 19 Mayıs’ın şanlı istiklal mücadelesinin bir eseri olduğunu söyleyen Çalkın, “Bu güzel eseri muhafaza ve müdafaa ederek milli ve manevi değerlerimizin ışığında geleceğe taşımak, bu cennet vatanda yaşayan bizlerin en büyük sorumluluğudur.Bağımsızlığını koruma konusundaki azim ve kararlılığı sayesinde tüm zorlukların üstesinden gelen, her yaştan vatandaşıyla bir kahramanlık destanı yazan Milletimiz, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun ardından muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak için aynı şuurla mücadelesini sürdürmektedir.Tarih boyunca toplumları ayakta tutan en büyük güç gençlik olmuştur. Hangi ülke genç kuşakların yetişmesine büyük önem vermişse daima ileriye gitmiş ve kalkınmıştır. Bu nedenle; gençlerimizi kendine güvenen, donanımlı, bilgili, Milli ve Manevi değerlerine sahip çıkan, çalışkan ve üretken insanlar olarak yetiştirmek en önemli görevimizdir. Tarihin farklı dönemlerinde ve her ihtiyaç duyulduğunda olduğu gibi 19 Mayıs 1919’da tekrar ortaya çıkan milli ruh, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin her bir ferdinin yüreğinde ümit ediyorum ki; sonsuza kadar yaşayacaktır” dedi.
Kars
Yayınlanma: 18 Mayıs 2024 - 15:32
Güncelleme: 19 Mayıs 2024 - 22:01
Çalkın: 19 Mayıs, şanlı istiklal mücadelesinin bir eseridir
AK Parti Kars Milletvekili Adem Çalkın, yayımladığı mesajla Kars halkının 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutladı.
Kars
18 Mayıs 2024 - 15:32
Güncelleme: 19 Mayıs 2024 - 22:01