Ağrı'da, İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nün koordinasyonunda Hayrettin Atmaca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından düzenlenen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Programda, okul müdürü Burhan Adıgüzel'in konuşması ve Mehmet Akif Ersoy'un hayatını anlatan bir sinevizyon gösterimi yer aldı. Ayrıca, öğrenciler tarafından şiirler ve ezgiler seslendirildi ve lisenin tiyatro grubu "Milletin Sesi Mehmet Akif" adlı oyunu sahneledi. Etkinlik, ilkokullar, ortaokullar ve liseler arası düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında başarılı olan öğrencilere ödüllerin verilmesiyle son buldu. İHA
Ağrı
Yayınlanma: 12 Mart 2024 - 15:12
Güncelleme: 12 Mart 2024 - 15:55
Ağrı'da İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü kutlandı
Ağrı'da, İstiklal Marşı'nın kabulünün 103. yıl dönümü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştirildi.
Ağrı
12 Mart 2024 - 15:12
Güncelleme: 12 Mart 2024 - 15:55
İlginizi Çekebilir